ABB, enerji şebekesini dijitalleştirmek ve temel bileşenlerin ömrünü uzatmak için OKTO GRID’e yatırım yapıyor

0
1238
  • ABB ve OKTO GRID, eskiyen elektrik ekipmanlarının kullanım ömrünü uzatmak için yenilikçi bir çözüm geliştirecek.
  • Ortaklık, her iki şirketin de enerji dönüşümünü hızlandırma ve güvenli, güvenilir, sürdürülebilir enerji tedarikini garanti altına alma hedefini destekliyor.

ABB, güvenilir ve istikrarlı güce yönelik artan talebi karşılamak amacıyla eskiyen elektrik ekipmanlarını dijitalleştirip kullanım ömrünü uzatacak teknolojinin geliştirilmesine destek olmak için Danimarkalı start-up OKTO GRID’e yatırım yapıyor.

OKTO GRID, çalışma ömürlerini 40 yıl daha uzatmak için gerçek zamanlı uzaktan durum ve performans izlemeyi mümkün kılmak üzere elektrik altyapısını dijitalleştiren bir pilot çözüm geliştirdi. Bu çözüm eski ekipmanların güvenliğini ve verimliliğini optimize etmek, güç kaynaklarının güvenilirlik ve istikrarlılığını artıracak ve ekipmanın toplam karbon emisyonlarını azaltacak. İşbirliğinin bir parçası olarak ABB, OKTO GRID’in çözümünün geliştirilmesine yardımcı olmak ve teknolojik ve ticari hazırlığı hızlandırmak için elektrifikasyon, dijitalleşme ve endüstri bilgilerini sunacak.

OKTO GRID CEO’su Golam Sadeghnia “Dünya giderek daha elektrikli hale geliyor ve bu da mevcut elektrik altyapımızın iyileştirilmesini gerektiriyor. OKTO GRID, yeni enerji kaynakları ve artan enerji tüketimiyle başa çıkabilmek için trafoları dijitalleştirme misyonuyla hareket ediyor” dedi. “Trafo tipi, markası ve yaşından bağımsız olarak çalışan çözümümüz, duruş süresi veya herhangi bir alet gerektirmeden monte ediliyor. Bildiğimiz kadarıyla, bu kombinasyonla pazarda benzersiz. ABB’nin küresel varlığı, teknoloji liderliği ve alan uzmanlığı göz önüne alındığında ABB ile ortaklık yapmak, pazarda benimsenmeyi hızlandırmanın anahtarı olacaktır.”

ABB Elektrifikasyon Hizmetleri Bölüm Başkanı Stuart Thompson, “ABB’nin OKTO GRID’e yaptığı yatırımın, teknolojimiz ve derinlemesine endüstri anlayışımızla birleştiğinde, endüstrinin daha yüksek güç performansı, güvenilirlik ve kullanılabilirlik taleplerini karşılayacak ve eskiyen elektrik şebekeleri için ciddi derecede ihtiyaç duyulan geliştirmeye yardımcı olacak” dedi. “OKTO GRID ile yaptığımız bu ortaklık, müşterilerimiz için akıllı, güvenli ve sürdürülebilir sonuçlar sağlayan teknolojiler geliştirme ortak hedefine sahip yenilikçi start-up’larla işbirliği yapma yaklaşımımızı örnekliyor.”

ABB’nin girişim sermayesi birimi ABB Technology Ventures (ATV) aracılığıyla yönetilen OKTO GRID’e yapılan azınlık yatırımı, şirketin 2022 yılındaki 11. girişim sermayesi yatırımı olma özelliğini taşıyor. ATV, kurulduğu 2009 yılından bu yana ABB’nin elektrifikasyon, robotik, otomasyon ve hareket portföyüne uygun işler yapan start-up’lara yaklaşık 300 milyon dolar yatırım yaptı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz