Anadolu Isuzu’ya Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği’nden “Altın İhracatçı” ödülü

0
974

  Anadolu Isuzu’nun pandemi döneminde yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen ihracatta gösterdiği üstün performans, Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği(OİB) tarafından ödüllendirildi. Anadolu Isuzu “Altın İhracatçı” ödülünün sahibi oldu. 

Türkiye’nin ticari araç üreticisi Anadolu Isuzu, Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği tarafından ödüle layık görüldü. Pandemiye rağmen üretime ve teslimata kesintisiz olarak devam eden Anadolu Isuzu, Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği’nin (OİB) düzenlediği “OİB 2020 yılı İhracat Başarı Ödülleri” organizasyonunda “Altın İhracatçı” ödülünün sahibi oldu. Anadolu Isuzu’nun ödülü, OİB Denetim Kurulu Üyesi Ali İhsan Yeşilova tarafından, Anadolu Isuzu Uluslararası Satış Direktörü Hakan Kefoğlu’na takdim edildi. OİB Denetim Kurulu Üyesi Ali İhsan Yeşilova ödül töreninde yaptığı konuşmada Anadolu Isuzu’yu bu olağanüstü dönemde ihracatta gösterdiği performans nedeniyle tebrik etti. Yeşilova, “Sektör olarak oldukça zor bir yıl geçirdik. Ancak Anadolu Isuzu, pandemide de üretime ve ihracata devam ederek sektörümüzü ve ülkemizi yurtdışında ileriye taşımaya devam etti” dedi.

Yıl sonuna kadar yaklaşık 4000 adet üretim ve 1100 adet ihracat hedefliyor 

Türkiye midibüs ihracatında 15 yıldır şampiyon olan Anadolu Isuzu, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) 2019 yılında en çok ihracat yapan ilk 1000 sanayi kuruluşu listesinde midibüs segmentinin lideri konumunda. Anadolu Isuzu’nun Ar-Ge merkezinde hedef pazarlardaki yerel ihtiyaçlar göz önüne alınarak geliştirilen araçlar özellikle Avrupa belediyeleri tarafından büyük ilgi görüyor. Otobüs ve midibüslerini, çoğunluğu AB ülkesi olan, 40’tan fazla ülkeye gönderen Anadolu Isuzu, 2023’te bu rakamı 60’ın üzerine çıkarmayı hedefliyor. Yıl sonuna kadar yaklaşık 4000 adet üretim ve 1100 adet ihracat hedefleyen Anadolu Isuzu, pandemiye rağmen yurtiçi ve yurtdışından gelen siparişleri zamanında teslim etmeye devam ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz