Celestyal Cruises ‘’2022’nin dünya lideri cruise şirketi’’ seçildi

0
513

Uzak Rota Travel Awards; seyahat ve turizm sektöründe dünya liderlerini seçti. Dünyanın dört bir yanından katılımcıların oylamasıyla 45 kategoride yapılan derecelendirmede; Celestyal Cruises ‘’2022’nin dünya lideri cruise şirketi’’ seçilerek ilan edildi.

Dünyanın en önemli turizm etkinliklerinden biri olarak kabul gören Uzak Rota Seyahat Zirvesi, Hilton İstanbul Bosphorus’da gerçekleşti. İngiltere, BDT, Balkanlar, Avrupa ve Orta Doğu’dan 10.000 turizm profesyoneli ve 200 uzman konuşmacıyı bir araya getiren etkinlikte; 2023 yılı beklentileri, değişen müşteri profilleri, pazar dinamikleri, trendler, sektörün geleceği ve sürdürülebilirliği gibi konular, uzmanları ve sektör paydaşları tarafından masaya yatırıldı.

Zirvenin bir geleneği haline gelen Uzak Rota Seyahat Ödülleri de bu yılki sahiplerini buldu. Seyahat ve turizmde mükemmelliği ödüllendirmeye yönelik global bir girişim olan Uzak Rota Ödülleri’nde ‘’2022’nin en iyileri’’ seçildi. Dünya genelinden katılımcıların oylarıyla turizm alanındaki 45 kategoride yürütülen oylama sonucunda Celestyal Cruises, ‘’Dünya lideri cruise markası’’ seçilerek sektöre damga vurdu. 2022’nin en iyi cruise şirketi ödülü; zirve kapsamında düzenlenen ödül töreninde Celestyal Cruises Türkiye Direktörü Özgü Alnıtemiz’e takdim edildi.

Uzak Rota Seyahat Zirvesi cruise oturumuna da evsahipliği yaparak Türkiye’de aktif olarak programlarını yürüten cruise profesyonellerini buluşturdu. Cruise endüstrisinde MICE trendlerinin konuşulduğu oturumda Celestyal Cruises Türkiye Direktörü Özgü Alnıtemiz şunları dile getirdi:

‘’2015 yılı en parlak yılımızdı. 1500’e yakın gemi Türkiye limanlarına uğradı, 1.7 milyon cruise yolcu trafiği vardı. Sonraki yıllarda sektörümüz daralma yaşarken, bu sulardan asla vazgeçmeyen ve Türkiye limanlarına en çok uğrayan cruise firması olduk. Yılda 150 sefer gerçekleştirerek hem Türkleri cruise’la daha çok gezdirdik hem de yabancı cruise yolcusunu Türkiye’ye getirerek ekonomik değer yarattık. Pandemi sonrası sektörümüz yeniden ivme kazanırken, dünyanın en büyük cruise gemileri yeniden rotalarını İstanbul’a ve limanlarımıza çevirdi. 2022 için 11 bin Türk’ü cruise turlarımızda gezdirmeyi hedefledik. 2023 için daha çok umutluyuz, programlarımızı yeniden ve daha kapsamlı olarak planladık. Sürprizlerimizle yeni sezonda bizden asla vazgeçmeyen cruise gezginleriyle buluşmak için heyecanlıyız. Ödüllerimize bir yenisini de Uzak Rota Seyahat Ödülleri’yle ekledik, gururluyuz.’’

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz