Ana SayfaSektörelDHL Express Türkiye, 50 Bin Ağaç Tohumunu Toprakla Buluşturuyor

DHL Express Türkiye, 50 Bin Ağaç Tohumunu Toprakla Buluşturuyor

  DHL Express Türkiye’nin daha yeşil bir geleceğe katkıda bulunma hedefiyle başlattığı “Seninle Daha Yeşil” projesi tamamlandı. Proje kapsamında 2020 yılında gerçekleştirilen her bir GoGreen İklim Nötr gönderi ve projeye özel oluşturulan Instagram filtresiyle yapılan her bir çekim için toplam 50 bin yeni tohum toprakla buluştu.

Deutsche Post DHL Grubu’nun “2050 yılında sıfır emisyon” hedefi kapsamında çalışmalarını sürdüren DHL Express Türkiye, 2019 sonunda çevre odaklı sosyal girişim ecording ve Orman Genel Müdürlüğü iş birliğiyle başlattığı “Seninle Daha Yeşil” projesini tamamladı.

Projenin ilk etabında tüm müşterileri ve çalışanları için 13.000 ağaç tohumunu Ankara’da toprakla buluşturan DHL Express Türkiye, 2020 yılı boyunca tüm paydaşlarını bu sürece dahil ederek projeyi sürdürdü. Proje başlangıcında duyurulduğu gibi bu süreçte, karbon ayak izini sıfırlayan GoGreen İklim Nötr ürünüyle yapılan her bir gönderi ve projeye özel oluşturulan Instagram filtresinin her kullanımı için yeni bir tohum yeşertildi.

Toplamda 50 bin tohumu toprakla buluşturan çalışmanın ilk iki fazında Ankara Polatlı ve Ankara Çakırlar mevkiinde yapılan atışlarla 28 bin tohum atışı yapılırken projenin üçüncü ve son fazında Mersin Silifke’de 22 bin tohum toprakla buluştu. GoGreen İklim Nötr gönderiler ve filtre kullanımları için yapılan atışlarda; akasya, alıç, iğde, badem ve sedir tohumları ecoDrone’lar aracılığıyla insan elinin değmesinin imkansız olduğu bölgelere atıldı.

Claus Lassen, “Gelecek nesillere daha yeşil bir dünya bırakmak için çalışıyoruz”

DHL Express Türkiye CEO’su Claus Lassen, projeye ilişkin değerlendirmesinde, “Gri bir sektörde yer almamıza rağmen sektörün yeşil oyuncusu olmak için üstün bir gayret sarf ediyoruz. Bu hedef doğrultusunda 2050 yılında sıfır emisyona ulaşmak için operasyonlarımızın karbon ayak izini azaltıyor, çevre koruma projelerini destekliyoruz. Bu kapsamda 2025 yılına kadar global olarak her yıl 1 milyon ağaç varlığını dünyaya kazandırmak istiyoruz. Türkiye’de projeyi desteklemek için farklı bir yol izlemeye karar verdik. Ecording ile yaptığımız iş birliği sayesinde insan elinin değmesinin imkânsız olduğu bölgeleri yeşillendirmeyi başardık. Ayıca yaptığımız bu farklı proje ile tüm paydaşlarımıza da dokunmayı başardık. Hedefimiz gelecek nesillere daha yeşil, daha güzel bir dünya bırakmak” dedi.


DHL – Dünyanın lojistik şirketi

DHL, lojistik sektörünün önde gelen küresel markasıdır. DHL birimleri, ulusal ve uluslararası gönderi teslimatı, e-ticaret gönderilerinin taşımacılığı ve entegre çözümler ile uluslararası ekspres, kara, hava ve okyanus taşımacılığından endüstriyel tedarik zinciri yönetimine kadar rakipsiz bir lojistik hizmetler portföyü sunmaktadır. DHL, dünya çapında 220’den fazla ülke ve bölgede yaklaşık 380.000 çalışanıyla, insanları ve işletmeleri güvenli ve güvenilir bir şekilde birbirine bağlayarak küresel olarak sürdürülebilir ticaret akışlarını mümkün kılmaktadır. DHL, teknoloji, yaşam bilimleri ve sağlık, mühendislik, imalat ve enerji, mobilite ve perakende gibi sektörler için özel çözümler ile kararlı bir şekilde “Dünyanın lojistik şirketi” olarak konumlandırılmıştır.

DHL, Deutsche Post DHL Group’un bir parçasıdır. Grup, 2019 yılında 63 milyar avrodan fazla gelir elde etmiştir. Sürdürülebilir iş uygulamaları ile topluma ve çevreye olan yaklaşımlarıyla Grup, dünyaya olumlu katkılarda bulunmaktadır. Deutsche Post DHL Group, 2050 yılına kadar sıfır emisyonlu lojistik elde etmeyi hedefliyor.

Son Paylaşımlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Paylaşımlar