Eyüp Lojistik, çekici-treyler kiralama işine giriyor

0
403

Gaziantep’in lojistikteki amiral gemisi Eyüp Lojistik, nakliyedeki tecrübesini lojistik tedariğinde yoğunlaştıracak. Firma, Temmuz başı itibariyle çekici ve treyler kiralama hizmeti de verecek.

Eyüp Lojistik, 3 yıl içinde nakliye piyasasından kademeli olarak çekilerek, tamamen lojistik tedarikçisi olmaya soyunuyor. TIRSAN’dan 165 treyler aldığı ve video konferans yöntemiyle az önce sona eren etkinlikte bir açıklama yapan Eyüp Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık, Haziran sonu itibariyle el sıkışarak, yeni oluşumu hizmete alacaklarını ifade etti.

Bartık, şunları söyledi:  “Lojistik sektöründe kullandığımız araçlar önemli bir sermaye gerektiriyor. Birçok firma hem sermayesini bağlayıp hem de yönetemeyebiliyor. Biz hem yeni alımda, hem tamir bakımda, hem de belge kiralayıp işletmede yılların tecrübesine sahibiz. Bu avantajımızı meslektaşlarımıza aktarıp, onların iş yapış şekillerini ve ellerini güçlendirmek arzusundayız.”

Haziran sonu itibariyle el sıkışılacak

Mevcut durumda Filo Türk adlı bir araç kiralama şirketlerinin zaten var olduğunu ifade eden Bartık, “Bu şirketimiz aracılığıyla araç kiralamaya devam edeceğiz. Araç satın alıp kiraya vereceğiz.  Bugün aldıklarımızla filomuzda 400 araca ulaşmış olacağız. Sektör çok meşakkatli bir sektör ben 3. Kuşağı temsil ediyorum. Biz işimize varıyla yoğuyla inanan bir aileyiz. Ben meslektaşlarımın da iyi şeylere layık olduğunu düşünüyorum. Onların rekabet gücünü artırmaya devam etmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz.  Ama hem lojistikçi, hem de tedarikçi olunamayacağının farkındayız, 3 yıl içinde lojistik tedarikçisi olmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz