KOÇASLANLAR SİGORTA’DAN İŞİTME ENGELLİLER İÇİN ÖZEL SEMİNER  

0
1770

2000 yılından bu yana sektörüne farklı bir bakış açısı getirmiş, profesyonel kadrosu ve bilinçli yaklaşımı ile Türkiye’de lider acenteler arasına girmiş bir kuruluş olan Koçaslanlar Sigorta, işitme engelli bireylere özel bir seminer düzenledi.  23.10.2022 Pazar günü Ördekli Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıya işitme engelli bireyler yoğun bir ilgi gösterdi. Koçaslanlar ailesinin hizmet alanlarının anlatılmasıyla başlayan seminer, kendisi de işitme engelli bir birey olan Koçaslanlar personelinin sigorta ürünleri ve hizmetlerini anlatması ve soru cevap ile devam etti.

Sigortacılık alanında tüm hizmetleri veren Koçaslanlar Sigorta; kaza branşı başta olmak üzere, Yangın Poliçeleri, Kefalet Sigortaları, Sorumluluk Poliçeleri, Mühendislik Sigortaları, Nakliyat Sigortaları, Bireysel Emeklilik, Sağlık ve Tarım Sigortaları ile kişi veya kurumların yaşam kalitelerini, onlardan gelen talepler dikkate alınarak yükseklere taşımak ve sürekliliğini sağlayacak ürün ve hizmetler sunmaktadır.

“İŞİTME ENGELLİ BİREYLERİMİZİ BİLGİLENDİRMEYİ AMAÇLADIK”

İşitme engelli bireyler için yapmış oldukları projeye başlama amaçlarından bahseden Koçaslanlar Sigorta Genel Müdürü Rasim Güngör, “Koçaslanlar Sigorta olarak işitmenin bir engel olmadığını düşünerek çıktığımız bu yolda amacımız işitme engelli bireylerle daha iyi iletişim kurabilmek ve onlara en iyi hizmeti sunabilmek. Bu bağlamda, Türkiye’de sigorta sektöründe bir ilk olan projemizi hayata geçirmek için gerekli tüm araştırmaları yaptık. İşitme engelli bireylerimizin sorunlarını daha iyi analiz edebilmek ve sizlerde daha iyi iletişim kurabilmek adına kendisi de işitme engelli olan Merve ile tanıştık. Bir aylık eğitim sürecinde işitme engelli bireylerimizin ihtiyaçlarını analiz edebilmesi, sigorta poliçelerini en doğru ve kapsamlı şekilde düzenleyebilmesi ve sigorta ihtiyacı ya da hasar anında yanında olabilmesi için gereken tüm bilgiyi aktardık. Merve şuan Türkiye’de ilki başararak SEGEM ( Sigortacılık Eğitim Belgesi) belgesini almaya hak kazandı ve kendisi artık tam anlamıyla bir sigortacı. Bugün de, işitme engelli bireylerimize özel olarak düzenlemiş olduğumuz seminerimiz ile kendilerini Koçaslanlar Sigorta’dan alabilecekleri ürün ve hizmetler ve sigortacılık hakkında bilgilendirmeyi amaçladık. Katılan herkese teşekkürlerimizi iletiyor, güvence dolu bir yaşam geçirmelerini diliyoruz.” dedi.

“SİGORTA, HAYATİ ÖNEME SAHİPTİR”

Düzenlenen seminerde İşitme engelli bireyleri poliçeler hakkında bilgilendiren Koçaslanlar Sigorta Bireysel Satış Uzmanı Merve Mert, “Sigorta, kendimiz ve çevremizi güvence altına almamızı sağlayan ve bu özelliğiyle hayati öneme sahip bir unsurdur. Sigorta yaptırmanız hem canınızın hem de malınızın güvenliğini bir noktada koruma altına almanız anlamını taşır. Karşı karşıya kalabileceğiniz risk alanlarına bağlı olarak farklı kategorilerde sigorta çeşitleri bulunmaktadır. Bizler Koçaslanlar Sigorta olarak, işitme engelli bireylerimizin de sigorta ürünlerinden faydalanabilmeleri için bu semineri düzenlemeye karar verdik. Kendilerini sigorta ürünleri ve teminatları hakkında bilgilendirdik ve sorularını cevaplandırdık. Herkese katılımları için teşekkür ederiz, güvence dolu bir yaşam dileriz.” diye konuştu.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz