Lojistik Karmaşası Ortadan Kaldırılıyor

0
1079

Malzeme taşıma endüstrisinde müşterilerine destek veren Habasit, bu sayede güvenilir bir kayış takip ve ölçümü yapılmış bir güç aktarımı sağlıyor.

Malzeme taşıma endüstrisi, ürünleri varacakları noktaya ulaştırırken yüzbinlerce kilometre kayıştan yararlanıyor. Ürünlerin izlediği yoldaki kavisleri ve eğimleri titizlikle hesaplayarak kompleks rotayı haritalamada müşterilerine destek veren Habasit, bu sayede güvenilir bir kayış takip ve ölçümü yapılmış bir güç aktarımı sağlıyor.

KESİNTİSİZ BİR ALIŞVERİŞ DENEYİMİ SAĞLAMAK İÇİN…

Market alışverişinden kıyafet satın almaya, müzik dinlemekten biriyle buluşmaya kadar birçok şeyin e-ticaret üzerinden yapılmasıyla birlikte müşteri deneyimi de hızla değişiyor. Bir tıkla sipariş vermekten de öteye gidilirken, akıllı buzdolabı peynirin azaldığını ya da çamaşır makinası deterjanın yenisinin sipariş edilme vaktinin geldiğini fark ederek bunların siparişini veriyor.

“Her Zaman, Her Yerde”, iş yapma modellerini dünya çapında biçimlendiren bir konsept olarak öne çıkıyor. Bir yandan şirketler çok kanallı satış yöntemleri ararken, diğer yandan da çoklu kanal stratejisi daha fazla yaygınlaşıyor. E-posta ya da SMS aracılığıyla ya da AVM’lerde fark etmiyor, kesintisiz bir şekilde devam eden alışveriş deneyimi sağlayabilmek adına her türlü yöntem kullanılıyor.

YÜZ BİNLERCE KM BOYUNDA KAYIŞ LABİRENTİ

Taleplerdeki küresel büyüme henüz konveyör kayış dünyasına uzak, ancak sektörler için ürünün önemi çok büyük. Örneğin Malzeme Taşıma endüstrisi, ürünleri varacakları noktaya ulaştırırken yüzbinlerce kilometre kayıştan yararlanıyor.

Habasit Malzeme Taşıma Sektör Müdürü Craig Kenhart, ABD’nin en büyük taşımacılık dağıtım merkezi ve dünyanın en büyük paket gruplama tesisini örnek gösteriyor. Habasit, bir milyon metrekarelik bir alandan fazla 100 kilometre boyunda kayış labirenti tedarik etti. Sistem içinde normal bir paket; yükleme, boşaltma, toplama, gruplama ve tanımlama olmak üzere farklı komplike aşamalardan geçerek 15 dakikadan daha az bir sürede yol alıyor.

E-ticaretle gerçekleştirilen satışların her ülkede çift haneli rakamlarla büyümesi sonucu, nakliye ve taşımacılıkta büyük bir talep ortaya çıktı.

HIZ, GÜÇ VE HASSASİYET GEREKTİREN UYGULAMALAR

Habasit’in, büyük talep gören perakende ve dağıtım sektöründe veya hızla büyüyen Kurye-Ekspres-Paket (CEP) sanayisinde, her türlü operasyon için gerekli olan şartları sağlayacak donanımı bulunuyor. Karmaşık ve kitlesel gruplama sistemleri, söz konusu işleme merkezlerini hızlı, güçlü ve son derece hassas olmak zorunda bırakıyor.

Tek bir ürünün yolculuğu bile bazen kilometrelerce sürüyor ve bu durumda hafif malzemeli kayışlardan zaman kayışlarına, plastik modüler bantlara ve zincirlere kadar uzanan birçok farklı çözümü beraberinde getiriyor.

Ürünlerin izlediği yoldaki kavisleri ve eğimleri titizlikle hesapladıkları kompleks rotayı haritalamada müşterilerine destek verdiklerini ifade eden Kenhart, bu sayede güvenilir bir kayış takip ve ölçümü yapılmış bir güç aktarımı sağladıklarının altını çizdi.

UYGUN MALİYETLE TEK TEDARİKÇİDEN ALMA FIRSATI

Tek duraklı hizmet politikaları ile müşterilerinin, ihtiyaç duyulanları lojistik karmaşasına sebebiyet vermeden ve son derece uygun maliyetlerle tek bir tedarikçiden temin edebildiklerini kaydeden Kenhart, en iyi çözümü bulmak hedefiyle tarafsız olarak önerilerde bulunabildiklerini dile getirdi.

Kenhart, malzeme taşıma sanayisinde doğru kayışı seçerken ürünlerinin uzun ömürlü, antistatik, alev almaz ve tutucu olması gibi etkenlerini göz önünde bulundurduklarını belirtti.

ENERJİ TÜKETİMİNİ YÜZDE 45’E KADAR AZALTIYOR

Sosyal ve çevresel sorumluluklarının bilincinde hareket eden Habasit, müşterilerinin bu konularda da önemli tasarruflar elde etmelerine olanak tanıyor.

Örneğin Eff-Line ürünlerinin kayışın sürtünmesini azaltarak enerji tüketimini yüzde 45’e varan oranda düşürebildiğine dikkat çeken Kenhart, “Habasit’in, gece gündüz kilometrelerce yol kat eden kayış düzenekleri bulunan büyük dağıtım merkezlerine sahip ve böylece hızlı ve etkili teslimatlar yapan müşterilerinin ne büyük tasarruflar sağladığını düşünün!” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz