Ana SayfaYük TaşımaKamyon-ÇekiciPACCAR Parts, Yeni Parça Dağıtım Merkezi'nin inşasını duyurdu

PACCAR Parts, Yeni Parça Dağıtım Merkezi’nin inşasını duyurdu

PACCAR Parts, Almanya’nın Bayern eyaletinin Massbach şehrinde son teknoloji ürünü yeni bir Parça Dağıtım Merkezi’nin (PDC) inşaatına başladı. 85 milyon Euro’luk bir yatırımın başlangıcını işaret eden resmi bir temel atma töreni düzenlendi. PACCAR Parts Europe Genel Müdürü Dick Leek, “Yeni PDC; Almanya’daki, İsviçre’deki ve Fransa’nın doğu kesimindeki DAF bayileri ve müşterileri için sektör lideri parça tedarikimizi daha da güçlendirmede önemli bir rol oynuyor,” diyor.

Yeni 240.000 fit karelik (22.000 metrekarelik) tesis 54 dönümlük (22 hektar) bir alanda yer alacak ve 2024 yılında açılması bekleniyor. Bu işletme, gönderilerin ve acil durum siparişlerinin saatler içinde bayi ağına teslim edildiği birinci sınıf hizmet sağlamak üzere tasarlanmıştır.

PDC, 80.000’den fazla farklı parçayı saklama kapasitesine sahip olacaktır.

Massbach PDC; sipariş yönetimini daha iyi yerine getirmek için ses yönlendirmeli malzeme işleme, en gelişmiş tarama ekipmanı ve otomatik paketleme sistemleri gibi en son teknolojileri ve yenilikleri kullanacaktır.

Binada güneş enerjisi kullanılacağı ve “yeşil çatı” konseptleri uygulanacağı için PACCAR’ın çevre konusundaki lider konumu daha pekişecektir. Çevre dostu ısı pompalarının yıl boyunca bina sıcaklığını koruması planlanmaktadır. Sahaya elektrikli kamyon şarj tesisleri kurulacak ve malzeme taşıma ekipmanı filosunun tamamı elektrikli olacak, bu da sahada sıfır gaz emisyonu ve sessiz çalışma sağlayacaktır.

DAF Başkanı ve PACCAR Başkan Yardımcısı Harald Seidel, “Yeni ve son teknoloji PACCAR Parts Dağıtım Merkezi’ne yapılan bu yatırım, DAF’ın Avrupa’nın en büyük kamyon pazarı olan Almanya’daki pazar konumunu daha da güçlendirmesini destekleyecek” dedi.  “DAF, Alman ağır hizmet tipi kamyon segmentinde lider ithalat markasıdır ve piyasaya sürdüğümüz olağanüstü yeni nesil ürünlerle daha da büyümeyi planlıyoruz. Uzun mesafe ve ağır yük taşımacılığı için yeni nesil XF, XG ve XG+, ‘2022 Yılının Uluslararası Kamyonu’ ödülünü aldı ve dağıtım ve mesleki uygulamalara yönelik yeni DAF XD, 2023 yılında bu prestijli ödülün sahibi oldu.”

PACCAR Parça Genel Müdürü ve PACCAR Başkan Yardımcısı Laura Bloch, “Massbach PDC’nin stratejik konumu, bayi erişimimizi genişletiyor ve satış sonrası parça dağıtımında birinci sınıf hizmet taahhüdümüzü pekiştiriyor” dedi. “Müşterilerimize en yüksek ürün bulunabilirliğini, en iyi müşteri deneyimini ve sektörde benzersiz bir değer sunma konusundaki temel değerlerimizi sürdürmekten gurur duyuyoruz.”

PACCAR Parts; sektör lideri ürünler, hizmetler ve müşteri desteğiyle her büyüklükteki filoları destekler. PACCAR Parts, dünyanın dört bir yanındaki DAF, Kenworth ve Peterbilt bayilerine ve TRP mağazalarına satış sonrası parça satışı desteği sunan 18 parça dağıtım merkezinden oluşan küresel bir ağ işletiyor. PACCAR Parts; DAF, Kenworth, Peterbilt, PACCAR Genuine ve TRP markaları altında tüm kamyon, römork, otobüs ve motor markalarının yanı sıra dünyanın dört bir yanından seçkin OEM ve satış sonrası markaları için kaliteli ürünlerin dağıtımını yapıyor. Kamyonun markası, modeli veya yaşı ne olursa olsun PACCAR Parts, müşteri beklentilerini aşan kaliteli markalar sunmaktan gurur duyar. Daha fazla bilgi için PACCARParts.com adresini ziyaret edin.

 

Son Paylaşımlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz


Popüler Paylaşımlar