Prometeon’dan taşımacılık maliyetlerinin düşürülmesine katkı

0
94

Pirelli marka kamyon, otobüs, tarım ve OTR lastiklerinin lisanslı üreticisi Prometeon Türkiye, müşterilerine sunduğu yenilikçi ürün ve çözümlerle başta filolar olmak üzere tüm işletmeler için yakıt ve kullanım maliyetlerini en aza indirmeye devam ediyor.

 

Dünyanın endüstriyel ve ticari lastik odaklı tek şirketi, Pirelli marka premium endüstriyel ve ticari lastiklerin lisanslı üreticisi Prometeon, tasarruf odaklı ürünleri ile işletmelerin maliyetlerini düşürmeye devam ediyor.

Daha fazla tasarruf ve uzun kilometre ömrü: “ST:01 Neverending Energy” serisi

Uluslararası taşımacılıkta uzun ömür, yakıt tasarrufu gibi öncelikli ihtiyaçları mükemmel performansla karşılayan Prometeon’un treyler lastiği “ST:01 Neverending Energy” güçlendirilmiş yanakları ile yanal darbelere karşı maksimum dayanıklılık sunuyor. Merkezi kanallar sayesinde taban hareketinde azalma ve sonuç olarak daha düşük dönme direnci sağlıyor. 5 adet çevresel blok sayesinde yırtılmaların önüne geçilirken, yüksek silika içeren kauçuk bileşimi, düşük dönme direnci ve üstün dayanıklılık için yüksek ısı oluşumunu engelliyor.

pirelli_st01_neverenign-energey_7_s.jpgEn gelişmiş teknoloji ile Türkiye’deki fabrikasında üretim yapan Prometeon Lastik Grubu’nun üstün performanslı “ST:01 Neverending Energy” lastikleri de Türkiye’de üretiliyor. Seri, 385/55R 22.5 ve 385/65R 22.5 ölçüleri ile satışa sunulan lastikler Türkiye’nin yanı sıra başta Avrupa olmak üzere dünyanın pek çok ülkesine ihraç ediliyor. Seri ayrıca, AB Lastik Etiketi Yönetmeliği’ne göre yakıt verimliliği ve ıslakta tutunmada sahip olduğu “A” sınıfı etiketi ile güvenlik ve yakıt tasarrufu gibi konularda kendini ispatlıyor. Dönme direnci, lastik dönerken dönüş yönünün tersine etki eden bir güç olarak, binek ve ticari araçlarda yakıt tüketiminin %20’sine kamyonlarda ise %35’ine kadar etki ediyor.

AB Lastik Etiketi Yönetmeliği’ne göre lastikler A’dan (en iyi), F’ye (en kötü) sıralanıyor. AB yakıt tasarrufu simülatörüne göre etiket değeri sayesinde ST:01 Neverending Energy, referans rakibiyle karşılaştırıldığında 100 araçlık bir filoda yılda yaklaşık 200.000 TL yakıt tasarrufu sağlıyor.

“PROWAY” serisi verimlilik ve performansta sınırları yeniden çiziyor

Prometeon’un uzun yol taşımacılığı yapan kamyon ve çekiciler için ürettiği PROWAY serisi ise 2020 ilk çeyrek itibariyle ürün ailesine yeni katılan ölçülerle birlikte tamamlandı. Daha fazla yakıt tasarrufu sağlayan azaltılmış dönme direnci sayesinde uzun mesafe taşımada maksimum verimlilik elde edecek şekilde tasarlanan seri, bir önceki seriye göre artırılan kilometre performansı sayesinde mükemmel bir toplam sahip olma maliyeti sunuyor.

Seri, ön lastiğindeki M+S ve 3PMSF kış lastiği işaretlemeleri ile rakiplerinden ayrışıyor

Yeni PROWAY serisi, direksiyon aksı için geliştirilen FH: 01TM ve çeker aksı için dizayn edilen  TH: 01TM ile 4 mevsim kullanım imkanı sağlıyor. Ön lastiğindeki M+S ve 3PMSF işaretlemesi ile rakiplerinden ayrışan PROWAY, kış koşullarında da güvenliği garanti ediyor. Çeker akslar için özel tasarlanan TH: 01TM, lastik ömrü boyunca kaygan yüzeylerde çekiş gücünü geliştirmek ve korumak için dizayn edildi. TH: 01TM PROWAY’in enerji verimliliği sağlayan geliştirilmiş yenilikçi taban hamur bileşimi, (C sınıfından B sınıfına) bir önceki seriye göre dönme direncini %20’ye yakın azaltırken mükemmel kilometre performansından ödün vermiyor.

Sırt geometrisi ve yere basma alanı düzenli aşınma sağlamak üzere geliştirilen TH:01TM, karlı zeminlere tutunmada %20 iyileşme ve mükemmel yol tutuşu ile zorlu koşullarda bile yüksek güvenliği garanti ediyor. Seri, 315 / 60R 22.5, 315 / 70R 22.5 ve 315 / 80R 22.5 ölçüleri ile kullanıcılara sunuluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz