Seyid Lojistik, İki Kuruyük Gemisi Alacak

0
2848

Lojistik sektörünün köklü firmalarından Seyid Lojistik’in patronu Faruk Çiçek, “Denizyolu taşımacılığındaki ağırlığımızı artırmak için 50 milyon dolar yatırımla iki kuru yük gemisi alımı yapacağız” açıklamasını yaptı.

Lojistik sektöründe çeyrek asra yaklaşan bir geçmişe sahip olan Seyid Lojistik’ten dev yatırım. Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Çiçek, Kanal İstanbul projesi ile dünyada dengeleri değiştirmesi beklenen denizyolu taşımacılığı alanında aldıkları yeni kararı açıkladı. Başarılı iş insanı, “Şirketimizin 2023 hedeflerini belirledik. Gerek Türkiye’de gerekse uluslararası arenada konumumuzu daha da güçlendirmek için denizyolu taşımacılığı alanında ağırlığımızı artırıp bu yönde aksiyon alacağız” diye konuştu.

OPERASYONLARI KENDİ GEMİLERİMİZLE YÜRÜTECEĞİZ

Denizyolu taşımacılığında filolaşma kararı aldıklarını belirten Faruk Çiçek, “İlk etapta 50 milyon dolarlık bir yatırımla iki adet kuru yük gemisini Seyid Lojistik bünyesine katacağız” deyip ekledi: “Alımın gerçekleşmesi ile şirket operasyonlarını kendi gemilerimiz üzerinden yürüteceğiz. Böylelikle dünyanın çeşitli yerlerindeki limanlara hızlı, ekonomik ve tam zamanında gönderim sağlayacağız. Zaman zaman kiralamalar da yapıp sefer çeşitliliği imkanlarından faydalanarak bu alandaki etkinliğimizi artıracağız.”

FİNANSMANI AĞIRLIKLI OLARAK ÖZKAYNAKLARIMIZLA KARŞILAYACAĞIZ

Finansmanın büyük bölümünü şirket özkaynaklarından karşılayacaklarını dikkat çeken Faruk Çiçek, kalan kısım için bankalarla görüşmelerde sona geldiklerini söyledi: “Gemi alımı için tüm planlama ve görüşmeler yapıldı. Finansmanı ağırlıklı olarak özkaynaklarımızdan karşılayacağız. Kalan bölümün ödemesi için bankalarla görüşmelerde ise sona geldik. Ekonomik kriz bizim gibi köklü şirketler için doğru hamleleri yaparsanız büyük fırsatlar barındırıyor. Biz de hem ülke ekonomimize ve istihdamına katkı sunacak hem de sektöre pozitif katkı yapacak bu adımı atmanın heyecanını, gururunu yaşıyoruz.”

KAYNAK: TÜRKİYEGAZETESİ.COM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz