Tırsan, patent sıralamasında zirveye koşuyor

0
368

Tırsan, “Türkiye’nin Patent Haritası” raporunda, otomotiv teknolojileri alanında 3. sırada yer aldı. 252 patent ile treyler sektöründen listeye giren tek firma olan Tırsan, Türkiye’de tüm sektörler içerisinde ise 9. oldu.

Ödüllü  Ar-Ge  merkezinde,  müşterilerinin  rekabet  gücünü  artırmak  için  geliştirdiği  yenilikçi  ve verimlilik  odaklı  ürünleriyle  treyler  sektörünü  geleceğe  taşıyan  Tırsan;  başarılarına  her  gün  bir yenisini daha eklemeye devam ediyor. Tırsan; “Türkiye’nin Patent Haritası” raporunda, otomotiv teknolojileri  alanında  en  fazla  patent  yayınlayan  Top  10  Şirket  Listesi’nde  3.  sırada  yer  aldı. Türkiye’de tüm sektörler içerisinde ise 9. oldu. 2019 yılında 252 patent başvurusu bulunan Tırsan, treyler sektöründen listeye giren tek firma oldu. Turkishtime’ın partner sponsorları arasında yer aldığı ve Patent Effect tarafından hazırlanan 206 sayfalık raporda; 31 Aralık 2019 tarihine kadar olan yerli patentlerin analiz edilmesiyle firmaların, üniversitelerin ve bireysel buluşçuların liderlik tablosu  ortaya  çıkarıldı,  15  farklı  teknoloji  alanında  en  değerli  yerli  patentler  sıralaması oluşturuldu.

Tırsan, İleri Teknoloji ve İnovasyon Alanında Aldığı Ödüller ile Gururlanıyor

tirsan-(3).jpgTırsan, 2009 yılında kurduğu Türkiye’nin ilk treyler Ar-Ge Merkezi’nde geliştirdiği en geniş ürün gamı  ile  55’den  fazla  ülkedeki  müşterilerinin  sektörel  ihtiyaçlarını  karşılamaya  devam  ediyor. “Türkiye’nin Patent Haritası” raporunda tüm sektörler içerisinde 9. olan Tırsan, 2017 yılında, “En İyi Ar-Ge Merkezleri’nin değerlendirildiği 6. Özel Sektör Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Zirvesi’nde birincilik ödülü aldı. Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği’nin (TAYSAD) 2018 Patent 1’incisi seçilen Tırsan; Treyler İnovasyon ödül tarihinde de bir ilke imza atarak, Treyler İnovasyon 2019 Ödülü   “Şasi”   kategorisinin   şampiyonu   oldu.   Bünyesindeki   Talson   markası   ile   ‘Konsept’ kategorisinde 3. olan Tırsan, 2018 yılında 2 kategoride derece yapan uluslararası tek üretici ve aynı zamanda ödülü arka arkaya kazanan dünyanın ilk 3 treyler üreticisinden biri oldu.

tirsan-ar-ge.jpgTırsan Ar-Ge Merkezi; Üniversiteler, Enstitüler ve Sistem Tedarikçileriile Ortak Çalışmalar Yürütüyor

2019 yılında 51 farklı Ar-Ge projesi üzerinde çalışan Tırsan Ar-Ge merkezi; aralarında İstanbulTeknik Üniversitesi (İTÜ), Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ), Hacettepe Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi,   Sakarya   Üniversitesi,   Okan   Üniversitesi,   Dokuz   Eylül   Üniversitesi,   Anadolu Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi, Leibniz-Institut, Fraunhofer Institut (Almanya), RWTH Aachen Üniversitesi  (Almanya),  Atina  Teknik  Üniversitesi,  Türk –  Alman  Üniversitesi,  TÜV  SÜD  SZA, DEKRA, ECTA ve TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi’nin (TÜBİTAK MAM) de yer aldığı 15’ten fazla   ulusal   ve   uluslararası   üniversite,   enstitü, kurum   ve   derneklerin   yanı   sıra   sistem tedarikçileriyle de geliştirme projeleri yürütmektedir.

tirsan-treyler-adapazari-fabrika-001.jpg

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz