DFDS Kadınların Ürünlerini Ücretsiz Taşıyor

0
278

Dünyanın en büyük deniz taşımacılık şirketlerinden Danimarkalı DFDS’nin Türkiye’nin arkeolojik ve tarihi şehirlerden ilhamla isimlendirdiği gemiler, 50 kadın girişimcinin el emeği ürünlerini ücretsiz taşıyor.

DFDS Akdeniz İş Birimi’nin, Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) ile yürüttüğü ‘Kadın için Taşıyoruz Projesi’ kapsamında kadın ürünleri, Pendik, Yalova ve Mersin’den Avrupa limanlarına ulaşıyor. Yıllık cirosu 1 milyon TL’yi geçmeyen kadın girişimcilerin tekstil ürünleri, doğal ve bitki çayları, gıda, teknoloji, havacılık ve savunma sanayi, hediyelik eşya ve mobilya gibi ürünleri Avrupa limanlarına ücretsiz taşınıyor.

Sosyal sorumluluk

DFDS Akdeniz İş Birimi’nin KAGİDER ile Anadolu’da üretilen otantik ürünleri Avrupa ülkelerine ulaştırmak için yürüttüğü Kadın için Taşıyoruz kurumsal sosyal sorumluluk projesine başvurular sonuçlandı. Projeye 108 başvuru yapılırken, 50 kadın girişimcinin ürünlerinin Avrupa limanlarına ücretsiz taşınacağı duyuruldu.

Fırsat eşitliği

KAGİDER Başkanı Emine Erdem, “Küresel pandeminin ekonomik sonuçları kadınları erkeklerden fazla etkiledi. DFDS’nin ücretsiz taşıma hizmeti kadın girişimcilerinin küresel pazarlarda daha rekabetçi olmasını sağlayabilir” dedi. DFDS Akdeniz İş Birimi Başkanı Lars Hoffmann da şu açıklamayı yaptı:
“Avrupa’nın en büyük ekonomilerine Türkiye’den yapılan kara nakliyesinin yarısını biz yapıyoruz ve 20’den fazla ülkede faaliyet gösteriyoruz. Bu gücümüzü girişimci kadınların hizmetine sunarak, karşılaştıkları engelleri ortadan kaldırmayı ve onları daha büyük başarılara taşımayı amaçlıyoruz. İş hayatında kadınlara fırsat eşitliği verilmesiyle gelecek 10 yılda Türkiye’nin ihracatına kadınlar damga vuracak.”

KAYNAK: Gökhan KARAKAŞ – MİLLİYET

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz