GAZ Grubu Türkiye’de Yeni GAZelle NN Üretimine ve Satışına Başladı.

0
3075

  GAZ Türkiye, Sakarya’daki montaj hattında Euro 6 Cummins 2.8L (170 hp) motorlu yeni GAZelle NN’nin seri üretimine başladı. Şirket ilk olarak tek kabin (1+2) 3.5 ton taşıma kapasiteli uzun şase kamyonet versiyonunu piyasaya sürüyor. Yeni ticari araç, Türkiye’deki GAZ bayilerinde çok cazip fiyatlarla satışa sunuldu.

 

GAZelle NN, yeni bir hafif ticari araç modelinden daha fazlası olacak ve yeni nesil GAZ araçlarının temelini teşkil edecektir. Çok yönlü, güvenilir ve düşük maliyetli GAZ ticari araçlarının yeni modelleri ve versiyonları artık bu platform üzerinde geliştirilecek.

Türkiye’de satışa sunulacak ilk versiyonlar, 3.5 ton kapasiteli, 3745 mm dingil mesafeli uzun şase, 3 koltuklu kamyonetler ve yerel tedarikçi desteğiyle farklı üstyapı seçeneklerine sahip olacaktır.

Yeni 6 ileri manuel şanzıman

Yeni GAZelle, GAZ’ın kendi bünyesinde geliştirilen 6 vitesli joystik şanzımanıyla birlikte sunulmaktadır. Yeni şanzımanla GAZelle NN daha iyi bir çekişe ve sürüş konforuna sahip olmakta, yakıt tüketimi ve ses seviyesi de azalmaktadır. Şanzıman ömrü şimdi 300.000 km’ye kadar çıkmakta ve  torku ise 450 Nm’ye  yükselmektedir.

 

Yeni Euro-6 motor

Yeni GAZelle NN, 500.000 km’nin üzerinde hizmet ömrüne sahip modern dizel Cummins Euro-6 2.8L (170 hp ve 360 Nm’ye kadar tork) motora sahip olacaktır.

Yeni Tasarım Kabin

Yeni tasarım, GAZelle NN şimdi daha dinamik, canlı ve modern bir görünüme sahip. GAZelle NN yaratıcıları en son otomotiv tasarım trendlerini uyguladı: yeni keskin hatlara sahip LED ön farlar anında dikkatinizi çekecek. Ön tampon, motor kaputu ve çamurluk artık daha estetik ve dikkat çekici.

Yeni GAZelle’de LED farlar 300.000 km ömürlüdür.

Türkiye’deki tüm GAZelle NN araçlar güvenilir Lassa lastikleri ile donatılmıştır.

 

GAZ Grubu İhracat Direktörü Leonid Dolgov:

“GAZelle NN, Türkiye’deki müşterilerimizin çok beklediği bir ürün. Her şeyden önce, yeni Euro-6 motora, Temmuz’da standart olarak gelecek sürücü hava yastığına ve rekabetçi bir fiyata sahip bir araç. Ayrıca yeni GAZelle, çok yönlülüğü ve efsanevi Rus dayanıklılığına sahip olduğu için sahiplerine çok daha fazlasını veriyor. GAZelle NN veya Yeni NEXT, yeni nesil aracımızdır ve GAZ’ın ana ihracat pazarı olan Türkiye’de geniş  fırsatlar sunmaktadır. Yakında Türkiye’de GAZelle NN Panel Van satışlarına da başlayacağız.

 

GAZ Türkiye Genel Müdürü Cengiz Yüksel:

GAZ Türkiye olarak GAZelle NN’yi satmaya başlayan GAZ Grubu’nun Rusya dışındaki ilk yan kuruluşu olmaktan mutluluk duyuyoruz. Müşterilerimizden Türkiye’de üretilen GAZelle ticari araçlar hakkında sürekli olumlu geri bildirimler alıyoruz. Yeni model de tıpkı diğer GAZ ürünleri gibi şase üzerine inşa edilen bir tasarıma sahip. Bunun anlamı deformasyon riski olmadan her türlü iş ihtiyacına yönelik çeşitli üst yapılara uyumlu olmasıdır. Türkiye’deki müşterilerimiz, GAZ araçlarının manevra kabiliyetinin yüksek, sağlam, bakımı kolay ve uygun maliyetli olduğunu söylemekte. Araçlarımıza bayilerimizin anlaşmalı olduğu lokal üst yapıcılar ile 22 metreküp kargo kapasitesine kadar tenteli veya kapalı kasa uygulanabilmektedir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz