Air Liquide ve IVECO Hidrojenli Kamyonlar İçin İş Birliğine Gidiyorlar

0
7555

 CNH Endüstriyel’in (NYSE: CNHI / MI: CNHI) ticarî araç markası IVECO ve endüstri ile sağlık alanında gazlar, teknolojiler ve hizmetler bağlamında bir dünya lideri olan Air Liquide; Avrupa’da taşımacılık alanında hidrojen kullanımını geliştirmek için bir mutabakat zaptı imzaladılar. Bu iş birliği, şirketlere temiz taşımacılığı sağlamada çeşitli avantajlar sunacak.

Her iki şirket de kaynaklarını Avrupa’nın ana ulaşım koridorlarında yenilenebilir ya da düşük karbonlu hidrojen dolum istasyonları ağı oluşturmak ve yakıt hücreli ağır uzun yol araçları üretmeye adadı. Buna paralel olarak şirketler hidrojenli hareketliliği teşvik eden insiyatifleri destekleyecekler.

Şirketler arasındaki ortaklık, hâlihazırda Fransa’nın güneyinde devam eden ve uzun mesafe taşımacılıkta karbonsuzlaşma için Avrupa’nın ilk yakıt hücreli elektrikli filosu ile dolum istasyonlarını hayata geçirmeyi hedefleyen HyAMMED (Marsilya’da Ekolojik ve Sürdürülebilir Hareketlilik için Hidrojen) projesi ile de uyumlu.

IVECO Kamyon İş Birimi İşletme Müdürü Luca Sra, açıklamasında bir hidrojen ekonomisi yaratmaya bağlılıklarını dile getirdi ve Air Liquide ile iş birliklerinin onları heyecanlandırdığını ifade etti. Sra ayrıca sıfır salınım hedefine ulaşmada iş birliklerinin bu süreci hızlandıracağının da altını çizdi.

Air Liquide Başkan Yardımcısı ve İcra Komitesi üyesi Matthieu Giard ise açıklamasında hidrojenin salınımları azaltmada büyük bir katkısı olduğunu ve uzun mesafe taşımacılık yapan ağır araçlar için de uygun olduğunu vurgularken Air Liquide’in sürdürülebilirlik hedefleri ile uyumlu olarak düşük karbonlu topluma erişmek adına adımlar attığını belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz