BMWhite Etkinliği  Kartalkaya’yı Elektriklendirdi

0
1924

Borusan Otomotiv’in temsilcisi olduğu BMW, 21-23 Ocak tarihlerinde Türkiye’nin gözde kış tatili merkezi Kartalkaya – Kaya Palazzo Ski & Mountain Resort’ta kışa merhaba partisi düzenledi. Ünlü modacı Arzu Kaprol ve cemiyet hayatının sevilen ismi Pınar Hotiç’in sohbetiyle birlikte davetlilerin keyifli vakit geçirmesine katkı sağlanan BMWhite hafta sonu etkinliğinde kayakseverler ayrıca BMW’nin tamamen elektrikli modeli Yeni BMW iX’i de deneyimleme fırsatı buldu.

Hayatın İçinde Sürdürülebilirlik

Çağımızın en önemli konularından sürdürülebilirliği günlük yaşantılarımıza nasıl yansıtabiliriz temalı sohbetlerle renklenen BMWhite etkinliğinde ünlü modacı Arzu Kaprol sürdürülebilir moda ve giyim üzerine farklı bir perspektif sunarken Pınar Hotiç ise sürdürülebilir sağlıklı bir yaşamın püf noktalarını katılımcılarla paylaştı. Ayrıca, MG International Fragrance Company’nin gerçekleştirdiği otomobil kokusu yapım atölyesinde katılımcılar keyifli zaman geçirdi.

 

BMW’nin elektrikli ve yüksek teknolojiye sahip modelleri içinde amiral gemisi olarak nitelendirilen BMW iX‘in kar üzerinde test edildiği ve Yeni BMW iX3 ile birlikte sergilendiği etkinlikte BMW, MINI, BMW Motorrad Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Can Mete Paker, Borusan Otomotiv’in elektrifikasyon yolculuğunun 2012 yılında tamamen elektrikli BMW i3 modeliyle başladığını belirterek, “Geçen 10 yılda sürdürülebilirliği bir kavramdan ziyade marka anlayışımızın temeline aldık. Global üreticimiz BMW Group, 2050 yılına kadar tamamen iklim nötr üretime geçmeyi, yani hammadde temininden tedarik zincirine, montajdan geri dönüşüme kadar tüm üretim süreçlerinde sıfır karbon salımını hedefliyor. Özellikle döngüsel ekonomi prensiplerine ve ikincil malzemelerin kullanımına odaklanan BMW, otomobillerimizi yaklaşık %30 oranında geri dönüştürülmüş ve yeniden kullanıma kazandırılan malzemelerden üretiyor. Bu oranın kademeli olarak %50 seviyesine çıkartılması hedefleniyor.” dedi.

 

Yeni BMW iX Hakkında

BMW’nin en ileri eDrive teknolojisine sahip teknoloji amiral gemisi Yeni BMW iX, Kasım ayı itibariyle xDrive40 versiyonuyla Türkiye’de yollara çıktı. Yeni BMW İX xDrive40’ın ön ve arka akslarında yer alan elektrik motorları 326 beygir güç ve 630 Nm tork üretirken, otomobili 0’dan 100 km/s hıza sadece 6,1 saniyede ulaştırıyor. WLTP normlarına göre tam şarj ile yaklaşık 425 km menzile sahip Yeni BMW iX xDrive40, hem şehir içi sürüş hem de uzun mesafeler için ideal bir sürüş deneyimi sunuyor. Yüksek güçlü ev dışı şarj istasyonlarında 10 dakikalık şarj ile 100 km menzil üreten bataryalar yalnızca 40 dakikalık şarjla maksimum pil doluluğuna erişiyor. Yeni BMW iX pratik BMW Wallbox kullanılarak da tam doluluğa 8 saatten kısa sürede ulaşıyor.

Yeni BMW iX3 Hakkında

WLTP kriterlerine göre 459 kilometrelik menziliyle dikkat çeken BMW iX3, 286 beygir güç ve 400 Nm tork üreten elektrik motoruna sahip. Bu motor sayesinde BMW iX3 0’dan 100 km/s hıza 6,8 saniyede ulaşabiliyor. Yeni BMW iX3, hızlı şarj istasyonlarında 10 dakikada yaklaşık 100 kilometrelik bir menzile kavuşurken yalnızca 34 dakikada pillerini yüzde 80 oranında şarj ediyor. Yeni nesil yüksek voltajlı ince bataryası sayesinde ağırlık merkezi normal SUV modellerden yere daha yakın olan iX3, dinamik ve üstün bir yol tutuşu kullanıcısına sunuyor. Yeni BMW iX3, ARB çekiş sistemi sayesinde yumuşak zeminlerde dahi şaşırtıcı bir çekiş gücü sağlıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz