Dinçer Lojistik, taşımacılık operasyonlarını yurtdışına da kaydırdı

0
22

Türkiye dahil Avrupa’nın 7 ülkesinde 44 deposuyla hizmet veren Dinçer Lojistik, yurt dışı taşımacılık operasyonlarına başladı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Dinçer Lojistik, hizmet ağını genişletmeye devam ediyor. Şirket, yurt içinde sürdürdüğü taşımacılık hizmetlerini yurt dışına taşıdı.

Türkiye operasyonlarını Avrupa depolarına entegre eden şirket, uluslararası taşımacılıkta kara, hava, deniz ve demiryolu modlarında hizmet verecek. Yurt içinde olduğu gibi yurt dışında da kapı teslim ürün gönderimi yapacak şirket, ihracat gerçekleştiren firmaların dünya pazarına açılmasında rol oynayacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Dinçer Lojistik İş Geliştirme ve Satıştan Sorumlu Başkan Yardımcısı Evren Saydam, yurt dışı operasyonlarla şirketin müşterilerine hızlı ve kaliteli hizmet sunacağını belirterek, “20 yılı aşkın süredir Türkiye’de, son 5 yıldır da Avrupa’da müşterilerimize en iyi lojistik çözümlerini sunuyoruz. Özellikle Avrupa operasyonlarımızın artışıyla uluslararası taşımacılık konusunda müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda yeniden yapılanmaya karar verdik. Yılbaşından bu yana sürdürdüğümüz çalışmalar sonrasında da uluslararası taşımacılık faaliyetlerimize başladık.” ifadelerini kullandı.

Şirketin müşterilerine sunduğu uluslararası taşımacılık hizmetinin Türkiye’nin ihracatına da katkı sunacağını belirten Saydam, şunları kaydetti:

“Bu çalışmayla Türk firmalarının uluslararası gönderileri çok daha hızlı bir şekilde dünya pazarına ulaşacak ve bu da ihracatımıza katkıda bulunmamızı sağlayacak. 5 yıl önce dünyanın en büyük ekonomisi olan Avrupa pazarına açılarak büyük gurur yaşamıştık, şimdi hizmet ağımızı tüm dünyayı kapsayacak şekilde genişletiyoruz, bu durum bizim en büyük gurur kaynağımız, şirket olarak her zaman ülkemizin gelişmesine katkı vermeye devam edeceğiz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz