Emirates SkyCargo 600 Milyon Doz COVID-19 Aşısının Teslimatını Gerçekleştirdi

0
7810

Emirates SkyCargo uçuşlarında 600 milyon doz taşıyarak COVID-19 aşılarının küresel dağıtımında büyük bir kilometre taşını geride bıraktığını duyurdu. Ekim 2020’den beri, şirket 35 kaynaktan 80’i aşkın uçuş noktasına 2,8 milyon kilogramın (2800 ton) üzerinde COVID-19 aşısı taşıdı.

Emirates Kargo Bölümü Kıdemli Başkan Yardımcısı Nabil Sultan, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Emirates SkyCargo, COVID-19 aşısının dünya çapında hızlı bir şekilde dağıtılması konusunda kararlılığını sürdürüyor. Emirates SkyCargo olarak, 2020’de COVID-19 dağıtım stratejimizi şekillendirirken, COVID-19 aşılarının Dubai merkezimiz üzerinden gelişmekte olan ülkelere taşınmasına öncelik verdik. Taşıdığımız toplam aşı sayısının yaklaşık üçte ikisinin Afrika, Asya ve Orta Doğu’daki uçuş noktalarına gönderildiğini duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Emirates SkyCargo olarak, altı kıtaya yayılan geniş kapsama alanımız, geniş gövdeli kapasitemiz ve soğuk zincir lojistiğindeki uzmanlığımızla COVID-19 aşılarının dağıtımında önümüzdeki aylarda da güvenilir bir iş ortağı olmayı sürdüreceğiz.”

Küresel pazarlarda artan aşı uygulaması ve destekleyici kampanyalarla birlikte, Emirates SkyCargo, 2021’in ikinci yarısında COVID-19 aşılarının sevkiyatı için talebin istikrarlı bir şekilde arttığını gördü. Emirates SkyCargo, sadece Ekim ve Kasım 2021’de 200 milyon dozdan fazla COVID-19 aşısı taşıyarak, salgınının başından beri taşınan toplam COVID-19 aşısının yaklaşık üçte biri oranına ulaşmış oldu.

Emirates SkyCargo’nun COVID-19 aşısı sevkiyat programında öne çıkan gelişmeler

  • Ekim 2020’den beri Emirates uçuşlarıyla yaklaşık 600 milyon doza denk gelen 2,8 milyon kilogram (2800 ton) aşının sevkiyatı gerçekleştirildi.

 

  • Aşılar altı kıtada 35 kaynaktan 80 varış noktasına ulaştırıldı.
  • 7 milyon – bir uçuşta taşınan en yüksek COVID-19 aşısı
  • Asya (185 milyon doz), Afrika (150 milyon doz) ve Orta Doğu (70 milyon doz), aşı dağıtımı için öncelikli pazarlar olmaya devam ediyor.
  • Kuzey Amerika ve Avrupa, Emirates SkyCargo’nun COVID-19 aşısı için öncelikli pazarlar olmaya devam ediyor.
  • Emirates SkyCargo’nun Chicago’daki GDP sertifikalı ilaç terminali, ABD’den dünya çapındaki ülkelere 160 milyon dozdan fazla COVID-19 aşısı göndermek için kullanıldı. Emirates SkyCargo, COVID-19 aşılarının ve diğer yardım malzemelerinin salgın boyunca havayoluyla dağıtımında kilit bir küresel aktör oldu.
  • Emirates, Dubai kargo merkezinde tasarlanan ve son teknoloji ürünü GDP sertifikalı ilaç altyapısı tarafından desteklenen, üç kademeli uzman hava taşımacılığı ürünü Emirates Pharma ile ısı hassasiyeti olan ilaç kargoları için gelişmiş soğuk zincir çözümleri sunuyor.
  • Emirates SkyCargo, Haziran 2021’de Dubai Uluslararası Havalimanı’ndaki soğuk zincir altyapısını genişleterek COVID-19 aşısı depolama kapasitesini yaklaşık 60-90 milyon doza çıkardı.
  • Emirates SkyCargo, altı kıtada 140’tan fazla uçuş noktasını birbirine bağlayan haftada 2800’ü aşkın uçuşla kargo kapasitesi sunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz