Fi Lojitek İle Lojistik Sektörüne Bir Kadın Eli Daha

0
1081

Sancak Air ile başlayıp Çelebi Yer Hizmetleri ile devam eden ve 22 yıl boyunca Kargo Sistem’de üst düzey yönetici olarak çalışan Filiz Kucuroğlu, başta hava kargo olmak üzere tecrübelerini kendi şirketi Fi Lojitek ile müşterilerine sunacak.

Lojistik sektörüne sahibi ve yöneticisi kadın olan bir kuruluş daha katıldı. Filiz Kucuroğlu’nun sektöre kazandırdığı Fi Lojitek, hava kargo ağırlıklı olmak üzere, tüm taşıma modları; depolama, elleçleme, charter ve proje hizmetleri verecek.

Lojistik yaşamına 3 yıl boyunca çalıştığı Sancak Air ile başladığını ifade eden Filiz Kucuroğlu, sektördeki kronolojisini şöyle aktarıyor: “Sancak Air’in ardından 7 yıl Çelebi Yer Hizmetleri kargo departmanında kargo süpervizörlüğü yaptım. Buradan Türkiye nin ilk ve en köklü GSA’i olan Kargosistem’e geçtim. 22 yıl boyunca üst düzey yöneticilik yaptığım Kargosistem, meslek hayatımın en önemli bölümünü temsil eder. Burada, özellikle hava kargo piyasasında edindiğim deneyimler, kendi yönümü tayin etmemde çok yararlı oldu.2021 nisan ayında kendi firmamı kurarak iş hayatına atılmaya karar verdim. Tecrübelerini ve deneyimlerini bu sektöre fazlası ile katan ve de katmaya devam eden ekibimle hava, kara, deniz, tren yolu ile ithalat ve ihracat; kapıdan kapıya teslim, depolama, elleçleme, charter ve proje işleri ile hizmet vermekteyiz. Şu an için, daha az tercih edilen trail yüklemelerini kuvvetli partnerlerle daha da iyi tonajlara çıkarabilmek de öncelikli hedeflerimiz arasındadır.”

Kaynak: Lojiport

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz