Globelink Ünimar’ın Sunduğu Lojistik Hizmetleri

0
410
Globelink Ünimar, müşterilerine hem ulusal hem de global bazda lojistik hizmetleri sağlayan bir firmadır. Lojistik alanında kullanılan son teknolojilerle beraber, alanında uzman kadrosuyla sayısız ödülü toplayarak da başarısını ortaya koymuştur.

Firmanın sunduğu lojistik hizmetleri arasında denizyolu taşımacılığı yer almaktadır. Denizyolu taşımacılık modülü temel olarak birkaç grup şeklinde ele alınabilir. Globelink Ünimar, müşterilerinin hem Türkiye içinde hem de Dünya limanlarına transfer gerçekleştirebilmesini sağlamaktadır. Bu noktada firma için, müşterilerinin ihracat hacimlerini genişletmesine destek olduğunu söylemek mümkün olacaktır. Firmanın denizyolu taşımacılık modülü doğrultusunda sağladığı hizmetler arasında parsiyel taşımacılık da yer almaktadır. Firma ile iş birliği halinde olan müşteriler, FCL ve LCL (parsiyel) yöntemle ürünlerini diğer limanlara gönderebilmektedirler.

Globelink Ünimar Taşımacılık Hizmetleri

Alanında adından söz ettirmeyi başaran bir lojistik firması olarak bilinen Globelink Ünimar, bu noktada müşteri memnuniyetini önemseyerek birçok farklı taşımacılık modunda hizmet sunmaktadır. Globelink Ünimar taşımacılık hizmetleri neredeyse tüm taşımacılık modüllerini kapsamaktadır demek de bu noktada yanlış olmaz. En geniş taşımacılık modülü olarak adlandırılan karayolu taşımacılığı da firmanın sağladığı lojistik hizmetlerinin başında gelir. Türkiye’nin her bölgesine karayolu üzerinden taşımacılık hizmeti sunan Globelink Unimar, bu hizmeti karayolu bağlantısı olan ülkelere de sağlamaktadır. Yurtdışına karayolu ile başlayan taşıma programları, deniz aşırı ülkelere aktarma yapılması gerektiğinde ise Ro-Ro taşımacılık ile sürdürülebilmektedir. Burada karayolu seferini sürdüren yük taşıyıcı araç Ro-Ro gemisi ile limandan limana taşınmakta ve seferine tekrar karayolu üzerinden devam etmektedir. Öte yandan farklı taşıma prosedürleri gerektiğinde, ihtiyaca uygun intermodal taşımacılık şekilleri de Globelink Unimar tarafından sunulmaktadır.

Yurtiçi taşımacılık hizmeti sayesinde ülke içindeki şehirlerden diğer şehirlere taşımacılık hizmeti sunan firma, bu hizmeti kısa süre içinde sağlayarak müşteri memnuniyetini önemsediğini kanıtlamaktadır. Kapıya teslim opsiyonunu da sunuyor olması sayesinde firma, yurtiçi taşımacılık hizmetlerini her geçen gün bir adım daha ilerletmeye devam etmektedir. Ek olarak firma için, farklı ihracat yöntemlerini uyguladığını söylemek mümkündür. Bu ihracat yöntemlerinin başında mikro ihracat gelir. Globelink Unimar, brüt ağırlığı 300 kg’ı aşmayan ve 15 bin Euro limitine kadar olan tüm ürünlerin Elektronik Ticaret Gümrük Beyanı ile yurt dışına gönderilmesini sağlar. Bu sebeple hem yurtiçi hem de yurtdışına farklı teslim modelleri eşliğinde ürünler göndermek mümkün hale gelir.

Globelink Ünimar Havayolu Hizmetleri

Globelink Ünimar, pek çok taşımacılık modülünü kullanarak müşterilerine geniş lojistik hizmeti yelpazesi sunmaktadır. Sunulan hizmetlerden bir diğeri ise havayolu taşımacılığı olarak gösterilebilir. Özellikle ihracat alanında sıklıkla tercih edilen bu taşımacılık modülü, kısa süreli teslimat için en uygun tercihtir. Globelink Ünimar havayolu hizmetleri bozulabilir ürün taşımacılığı gibi yöntemleri de bünyesinde kapsamaktadır. Sağlık alanında kullanılan ürünlerin taşımacılığı da havayolu aracılığıyla yapılır. Böylece kısıtlı süre dahilinde teslimat, ihracat işlemleri kolaylaşır. Firmanın aynı zamanda ülke içinde de havayolu taşımacılık hizmeti verdiğini söylemek mümkündür. Çeşitli havaalanı ya da havalimanlarına, arzu edilen ürünlerin teslimi firma özelinde gerçekleştirilir. Globelink Unimar, müşterilerine havayolu taşımacılık hizmetinde çeşitli avantajlar sunar. Esnek planlama avantajı, düşük hacimli yüklerin rahatça taşınması, gümrük ve taşıma prosedürlerinin daha kolay hale gelmesi bu avantajlardan bazılarıdır. Hassas eşyaların, havayolu aracılığıyla hasarsız bir şekilde taşınabilmesi sağlanır. Oldukça avantajlı olan bu taşımacılık yöntemi, firmanın alanında deneyimli ekibi sayesinde başarıyla sonuçlanır.

Globelink Ünimar ETGB Hizmetleri

Elektronik Ticaret Gümrük Beyannamesi olarak adlandırılan ETGB hizmetleri firmanın müşterilerine, mikro ihracat işlemlerinde yardımcı olmasını destekler. İhracatın hızlı bir şekilde sağlanmasını mümkün kılan hizmet dahilinde, müşterilerin mikro ihracat taleple başarıyla sonuçlanır. Tedarik zincirinin tek parça olarak düşünüldüğü entegre taşımacılık hizmeti de firma tarafından müşterilere sunulur. Entegre taşımacılığın avantajları arasında, taşınacak ürünlerin birden fazla ülkeye gönderilmesi, yeniden paketlenmesi de yer alır. Firmanın sunduğu entegre hizmetleri sayesinde, müşterilerin isteklerine hızlı bir şekilde dönüş yapılması amaçlanır. Proje ve kombine taşımacılık hizmetlerinin de firma tarafından sağlanması mümkündür. Taşımacılık işlemleri esnasında birden fazla taşıma modülünün tercih edilmesi durumuna kombine taşımacılık hizmeti adı verilir. Globelink Ünimar, gemi-uçak, gemi-tır gibi farklı kombinasyonlar eşliğinde müşterilerinin kombine taşımacılık isteklerine cevap verir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz