Krone ve Shippeo, dijitalleşme için güçbirliği yaptı

0
419

Avrupa’nın en büyük treyler üreticilerinden Krone, gelecekte Krone Telematik müşterilerine gerçek zamanlı hizmetler sunabilmek adına entegre gönderi takip hizmetleri için stratejik ortaklık kurdu.

Alman orijinli ve İzmir Tire’deki fabrikasında treyler üretimi yapan Krone Treyler, gerçek zamanlı nakliye şeffaflık çözümlerinde Avrupa pazar lideri olan Shippeo ile küresel bir stratejik ortaklık başlattı.
İşbirliği sayesinde Krone, “Krone Telematik” telematik çözümünün bir parçası olarak gerçek zamanlı olarak ETA tahminleri (Tahmini Varış Zamanı) sağlayabilen ilk treyler üreticisi olacak. Müşteriler, pazardaki lojistik için en doğru ve güvenilir ETA tahminlerine kolaylıkla erişebilecek. Sistem, Shippeo tarafından geliştirilen ve 200’den fazla veri parametresine erişen tescilli ve endüstri lideri bir algoritmaya dayanıyor.

krone-coosu--dr.-stefan-binnewies.jpgKrone COO’su  Dr. Stefan Binnewies, “Taşımaları daha etkin bir şekilde yönetmek için yerleşik ETA tahmin işlevine sahip treylerlere yönelik artan bir talep var” diyor  ve ekliyor: “Krone treylerleri son teknoloji ürünüdür. Artık portföyümüzü ek birinci sınıf dijital hizmetlerle genişletiyoruz. Treylerlerimiz nakliyatçıların dijital gereksinimlerine göre hazırlanıyor. Öncü rolümüzü sürdürmek istiyoruz. Shippeo’nun ETA’sı piyasadaki en doğru ve güvenilir olanıdır.”

shippeo-coo-lucien-besse.jpgTüm süreçler gözetim altında

Shippeo, Krone Telematik’teki sıcaklık verilerini platformuna entegre etmeyi planlıyor, böylece tüm aktif kullanıcılar hem teslimat durumunu hem de gönderi bütünlüğünü tek bir portaldan gerçek zamanlı olarak izleyebiliyor.

Shippeo’nun COO’su Lucien Besse de, “Bugün birçok lojistik şirketi, sürücülerin soğuk zincirin tüm yolculuk boyunca katı kurallara uyduğunu kanıtlaması gereken kağıt tabanlı bir sisteme güveniyor. Bizim sistemimiz, gerçek zamanlı sıcaklık izleme ile kullanıcı tarafından tanımlanan müşterilere sıcaklık değişikliği belirtileri olduğu anda bildirimde bulunur.  Bu sayede maksimum sıcaklıkların olası aşımlarının önüne geçilir ve elektronik teslimat dokümantasyonu sağlanır” açıklamasında bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz