MSC Gemi Kimin?

0
297

   Dünyanın en büyük ikinci konteyner taşıyıcısı olan denizcilik şirketi MSC Gemi Kimin? MSC Gemi, İsviçre Cenevre’de kaptan Gianluigi Aponte tarafından kurulmuştur.

Mediterranean Shipping Company, MSC olarak kısaltılma yoluna gidilmiştir. MSC Group Yönetim Kurulu Başkanı olarak, kaptan Gianluigi Aponte görevini devam ettirmektedir. Oğlu Diego Aponte ise İcra Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır. Dünya çapında iş yapan bir firma olan MSC, 42 terminalin işletmesini yapmaktadır. Bunun yanında erişim fırsatı olan 335 terminal bulunmaktadır. MSC firmasına bağlı olarak çalışan 471 adet konteyner gemisiyle büyük oranda geniş bir deniz filosuna sahiptir.

MSC Gemi

MSC şirketi, dünyanın neredeyse tüm önemli limanlarında faaliyet göstermektedir. MSC gemi sahibi Aponte, firma bünyesinde 70.000’den fazla kişiye istihdam sağlamaktadır. MSC şirketi, dünyanın en büyük iki konteyner gemisi olan MSC Gülsün ve MSC Samar başta olmak üzere 23.756 adet TEU kapasiteli birçok konteyner gemisini işletmektedir.

Kuru Yük ve Konteyner Gemileri

Kuru yükler, herhangi bir konteynere yüklendikten sonra en güvenli ve hızlı bir şekilde kargo teslimatının sağlanması mantığı ile faaliyetlerine devam eden MSC şirketi, çalıştığı personele gerekli ekipman, bilgi birikimini aktarmaktadır. Deneyimli kadrosu ve yılları aşan tecrübesi ile kargo taşımacılık konusunda, birçok sektörde hizmet vermeye devam etmektedir. Kuru yük hizmetleri ile alakalı, tüm sorunlarla baş edebilmeleri adına personele ilgili eğitimler verilmektedir. Çalışanlar belirli bir süre dahilinde uzmanlık eğitiminden geçmektedir.

  MSC bünyesinde çalışan kadro, alanla ilgili uzmanlık göstermekte, deniz taşımacılığında önde gelen isimlerden oluşmaktadır. MSC gemileri aynı zamanda cruise seyahati ile ilgili de hizmet sağlamaktadır. Bünyesinde birçok yolcuya bu konuda eşsiz bir deneyim fırsatı sunmuştur. Uzun yıllara dayanan aile geleneğini devam ettiren şirket, ultramodern bir tatil anlayışı ile cruise gemilerinde misafirlerini ağırlamaya devam etmektedir.

Yaz tatillerinin yanında, kış turları ile de hizmet vermekte olan MSC cruise gemileri, kışın benzersiz manzaralara şahit olma deneyimi kazanmak isteyen yolculara hizmet veriyor. Konfor ve eğlence anlayışının bir arada yürütüldüğü cruise gemileri, 73 ülkeye seyahatlerini gerçekleştirmektedir. Sektörün önde gelen firmalarından olan MSC, bünyesinde sahip olduğu gemileriyle denizcilik hizmetlerini vermeye devam etmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz