TEMSA, Eğitimde ‘Hayallere Ortak’ Olmaya Devam Ediyor

0
622

  TEMSA’nın çalışanlarıyla birlikte yürüttüğü “Hayal Ortakları” projesi 8’inci yılını doldurdu. Eğitime verdiği destekle bugüne kadar yüzlerce öğrencinin hayatına dokunan şirket son olarak, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin de katılımıyla düzenlenen törenle yangından etkilenen Kozan ve Aladağ bölgesindeki 61 öğrenciye tablet hediye etti.

 

TEMSA, bir yandan yurt içinde gerçekleştirdiği katma değerli üretim ve yaptığı ihracatla Türkiye ekonomisine katkıda bulunmayı sürdürürken, eğitime verdiği destekle de Türkiye’nin toplumsal kalkınmasına öncülük ediyor. 2014 yılında, TEMSA çalışanlarının oluşturduğu fonla yola çıkan ve gönüllü TEMSA çalışanlarının destekleriyle bugün büyük bir sosyal sorumluluk hareketine dönüşen “Hayal Ortakları” projesi, eğitim alanında farkındalık yaratmaya devam ediyor.

 

Proje kapsamında, TEMSA’nın üretim merkezi olan Adana’nın Kozan ve Aladağ ilçelerinde, yangından etkilenen öğrencilere ziyaret gerçekleştirildi. Adana Büyükşehir Belediyesi’nin de katılımıyla Akdam Ortaokulun’da düzenlenen tören ile 61 öğrenciye uzaktan eğitimlerine destek amaçlı tablet hediye edildi.

TEMSA İnsan Kaynaklarından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Erhan Özel,

Eğitim konusunun hassasiyetine dikkat çekerek, “Artık şirketler ve bireyler olarak dünyaya, toprağa, çevreye, insanlığa karşı sorumluluklarımız da çok daha hızlı bir şekilde arttı.  Bizim de bu vizyon çerçevesinde gönüllülük esasıyla başlattığımız projemizin bugün geldiği nokta hepimiz için gurur verici. Bugüne kadar yüzlerce öğrenci ve öğretmenin hayatına dokunduk. Bu başarı, birlik ve beraberlik duygusuyla hareket eden her bir TEMSA ferdinin.

Bugün burada yine özel bir amaca hizmet eden proje için bir aradayız. Geçtiğimiz aylarda karşı karşıya kaldığımız yangın felaketinden belki de en çok etkilenen çocuklarımız için küçük bir motivasyon yaratmak istedik. TEMSA olarak her zaman olduğu gibi bundan sonraki süreçte de sürdürülebilir sosyal sorumluluk projeleri geliştirerek değer yaratmak vizyonu ile öğrencilerimize destek olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

 

PROJE DERNEĞE DÖNÜŞTÜ

TEMSA çalışanlarının gönüllülük esasına göre desteklediği bir sosyal sorumluluk projesi olan “Hayal Ortakları”, 2014’te TEMSA çalışanlarının, oluşturduğu fonla köy okullarına destek olmasıyla başladı. Gönüllü TEMSA’lıların destekleriyle faaliyetlerine devam eden TEMSA Hayal Ortakları projesi, geniş kitlelere ulaştırmak amacıyla kısa zamanda dernek haline dönüştü. TEMSA Hayal Ortakları Derneği olarak faaliyetlerine devam eden proje, kurulduğu günden bu yana okulların fiziki şartlarının iyileştirilmesi, kitap ve kırtasiye desteği, köy okulu çocuklarına alışveriş imkânı sağlanması, eğitime yardımcı donanım ve malzemelerin alınmasına varıncaya kadar toplam 40’ın üzerinde etkinliği hayata geçirdi.

2016 yılında “İhtiyaç Haritası Platformu” ile iş birliği protokolü imzalayan dernek, yapılan işbirliği ile İhtiyaç Haritası platformu üzerinden ihtiyaçların karşılanması ve destek alanlarının oluşturulması konusunda ortak çalışma ve dayanışma alanları belirleyerek ihtiyaç sahiplerine destek oluyor.

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz