Citroen E-Jumpy’e Bir Ödül Daha

0
3601

Citroën ë-Jumpy “2021 – Yılın Uluslararası Vanı” ödülünü almıştı ve şimdi ise L’Argus tarafından düzenlenen ve elektrifikasyona odaklanan 28. ödül ile “2021 – Yılın Vanı” seçildi. Bu, 2007’de Jumper, 2016’da Berlingo ve 2019’da Berlingo Van’dan sonra bu kategorideki dördüncü ödül oldu.

Jumpy’nin elektrikli versiyonu, 330 km’ye  varan elektrikli sürüş menzili ile kısıtlamaların olduğu kentsel alanlar öncelikli olmak üzere profesyonellerin günlük ulaşım gereksinimlerini rahatlıkla karşılarken kullanım maliyetlerini optimize ediyor. ë-Jumpy’nin elektromotoru, sürüş keyfini ve araç içi rahatlığı artırırken, bagaj zeminine entegre edilen bataryalar da Jumpy’nin segmentinde standartları belirleyen kullanım alanı ve taşıma kapasitesinden ödün vermeyi gerektirmiyor.

 

Ödülü değerlendiren Citroën CEO’su Vincent Cobée: “ë-Jumpy’ye verilen ‘2021 Yılın Vanı’ ödülü gurur verici. Jumpy’nin elektrikli versiyonu, profesyonellere yeni ulaşım zorluklarına çözüm sunuyor. Ürün bir yana, ödül, müşterilerimizin her biri ile yıllar içinde kurduğumuz güven ilişkisini otaya koyuyor. Amacımız, kişiselleştirilmiş çözümlerle onların günlük yaşamlarını kolaylaştırmak ve rahatlatmak. Uzman gazetecilerden oluşan bir jüri tarafından verilen bu ödül, bu modelle ilgili ticari hedeflere ulaşmamıza yardımcı olacak.” 

 

Ë-JUMPY, L’ARGUS TARAFINDAN “2021 YILIN VANI” SEÇİLDİ

 

I-VOTY jürisi tarafından Aralık 2020’de “2021 Yılın Uluslararası Vanı” seçilen Citroën ë-Jumpy, bu sefer de L’Argus tarafından “2021 Yılın Vanı” seçildi. Bu ödüller, 2020’de %15,2 pazar payı ile Fransa’da en çok satan üç kompakt van arasında yer alan Jumpy’nin satış performansını destekliyor. L’Argus ödülü, gazeteciler, değerlendirme uzmanları ve özellikle hafif ticari araç sorunlarıyla ilgilenen profesyonellerden oluşan bir jüri tarafından veriliyor ve bu yönüyle sektör ve markalar için büyük önem arz ediyor. Bu ödül, Citroën’in ürün ve hizmetler açısından profesyonellerin gereksinimlerini doğru bir şekilde ele alma kararlılığını gösteriyor.

 

 

ë-Jumpy, profesyonelleri ve kobileri yeni ulaşım zorluklarında destekleyen yenilikçi bir çözüm olarak öne çıkıyor. Kısıtlamaların olduğu şehir merkezlerine kolay erişim sağlayan ve filoların CO2 emisyonlarını azaltma taahhütlerine uymaya yardımcı olan ë-Jumpy, çok yönlü yapısıyla profesyonellerin hayatını kolaylaştırırken, aynı zamanda e-ticaretin büyümesine bağlı olarak gelişen teslimat gibi yeni iş alanlarına benzersiz bir kolaylık sunuyor.

Farklı kullanım gereksinimlerini karşılamak üzere geliştirilen ë-Jumpy; 50 kWh kapasiteli batarya ile 230 km (WLTP) ve 75 kWh kapasiteli batarya ile 330 km (WLTP) olmak üzere iki farklı menzil tipiyle sunuluyor. Araştırmalar profesyonellerin yüzde 83’ünün günde 200 km’nin altında ve yaklaşık yüzde 44’ünün ise günde 300 km’nin üzerinde yol kat ettiğini gösteriyor. Günümüzde, müşterilerin yüzde 75’inden fazlası yüksek kapasiteli bataryayı tercih ediyor. ë-Jumpy’nin 100 kW gücündeki elektromotoru vites değişim sarsıntısından, gürültüden ve titreşimden arındırılmış akıcı bir sürüş sunuyor ve 130 km/s maksimum hıza ulaşıyor.

 

ë-Jumpy evde (standart 8A priz mod 2 kablosu veya bir Green’Up 16A geliştirilmiş priz), şarj istasyonunda (mod 3 32A kablo ile Wallbox) veya 30 dakikada bataryayı yüzde 80 şarj eden halka açık hızlı şarj istasyonunda kolayca şarj edebiliyor.

ë-Jumpy gövde tipleri dahil içten yanmalı motora sahip versiyonlarla aynı yükleme hacmi ve kullanım özelliklerini sunuyor. 1,90 metreye kadar tavan yüksekliği ile kapalı otopark alanlarına rahatlıkla girebilen ë-Jumpy 6,6 m3 kargo alanı ve 1.275 kg yük taşıma kapasitesi ve gelişmiş bir fonksiyonellik seviyesi sunuyor.

 

Gazeteciler, değerleme uzmanları ve sektör profesyonellerinden oluşan bir jüri tarafından verilen L’Argus ödülü, Citroën’in profesyonel müşterileriyle güven ilişkisi kurmayı amaçlayan modelin uygunluğunu ve sunduğu hizmetlerin kalitesini ortaya koyuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz