Deniz Çokcoş Sezer: DKV’nin Türk Pazarındaki Büyümesi Pandemide Hız Kesmedi

0
372

Küresel salgın nedeniyle zorlaşan lojistik süreçlerini kolaylaştıran, nakliyeciye zaman ve hız kazandırmanın yanı sıra, maliyetlerini de düşüren çözümler üreten DKV’nin Türkiye’deki pazar payı 2020’de büyümeye devam etti.

Kazakistan’ı hizmet ağına kattı

DKV’nin bu yıl hizmet ağı, Türk nakliyeci için Avrupa, Rusya ve Çin’i birbirine bağlayan güzergâhta yer alan kilit konumu ile büyük önem taşıyan Kazakistan’ın eklenmesi ile genişledi. Nakliyeciler artık Kazakistan’da bölgedeki en ekonomik yakıtı DKV Card ile temin edebiliyorlar.

2021’de ise Türk nakliyeciler için çok önemli iki yeni ülke daha DKV’nin hizmet ağına eklenecek: Azerbaycan ve Kuzey Makedonya! Bu atılımla birlikte, DKV’nin geçerli olduğu ülkeler arasında en ekonomik yakıt Azerbaycan’dan temin ediliyor olacak.

dkv_box_europe.jpgTek kutu kolaylığı şimdi Bulgaristan’da, sırada Macaristan ve İtalya var

DKV’nin bu yıl nakliyecilere avantaj sağlayan hizmetlerinden en önemlisi ise, DKV Box Europe kutusunun Bulgaristan’da geçerlilik kazanması oldu. DKV Box Europe, Avrupa Elektronik Geçiş Hizmeti (EETS) kapsamında, uluslararası nakliyecilerin Avrupa’daki bütün önemli paralı yolların ücretlerini tek kutu ile ödeyebilmeleri için hizmete sunuldu. Kutunun Bulgaristan’da da geçerli olması ile nakliyeciler bu ülkeden de zaman kaybetmeksizin, ekstra maliyet olmadan ve zahmetsizce geçiş yapmaya başladılar. Tek kutu çözümü Bulgaristan’ın yanı sıra Almanya, Belçika, Fransa, Avusturya, İspanya, Portekiz, ayrıca Almanya’daki önemli bağlantı noktaları Warnow Geçişi ve Heren Tüneli ile Belçika’daki Liefkenshoek Tüneli’nde de geçerli. Çok yakında ise Macaristan ve İtalya’da aktif olacak.

Tüm feribot hatlarına tek portaldan rezervasyon

deniz-cokcos-sezer-009.jpgDKV Euro Service, bu yıl ayrıca, Avrupa’daki tüm feribot hatları için tek noktadan online rezervasyon kolaylığı sunan DKV Feribot Rezervasyon Portalı’nı hizmete sundu. Sektörde sadece DKV tarafından sunulan bu hizmet sayesinde, basit prosedür ve uygun fiyatlar ile alternatifleri karşılaştırmak, online rezervasyon ve DKV Card avantajlarıyla ödeme yapmak mümkün hâle geldi

DKV’nin bu yıl Avrupa’da hizmete sunduğu, Türkiye’de aktif olması için çalışmaları devam eden yeni ürünü ise DKV Live oldu. Bu portal ile birlikte anlık veri aktarımları sağlayan telematik sistem uygulamalarında yeni bir sayfa açarak, lojistik süreçlerinde önemli ölçüde operasyonel kolaylık sağlayan DKV, bütçenin en verimli şekilde kullanılmasına yardımcı bir planlama kolaylığı sağlıyor. DKV Live, sürücünün araç kullanma ve dinlenme zamanlarına uygun şekilde, araç takip ve izleme, tahmini varış süresinin belirlenmesi, yakıt alım istasyonlarının planlanması gibi hizmetleri sunuyor.

Deniz Çokcoş Sezer: ‘Türk nakliyecinin ihtiyaçları öncelikli’

DKV Euro Service Türkiye Ülke Müdürü Deniz Çokcoş Sezer, küresel salgına rağmen 2020’de büyüme hedeflerine eriştiklerini belirtirken, şunları ifade etti:

“DKV Euro Service’in 43 ülkede bulunan tüm ofisleri için 2020 yılı, sağlık tedbirleri kapsamında pek çok kısıtlama varken mal sevkiyatına özveriyle devam eden nakliyecilerin işlerini kolaylaştırma gayretiyle geçti. DKV Türkiye’de ise 2020 yılı büyüme hedeflerimize ulaştığımız bir yıl oldu. Çünkü Almanya’daki merkezimiz Türk nakliyecinin ihtiyaçlarına öncelik vererek yeni hizmet ve ürünler geliştirdi ve geliştirmeye devam edecek. Bu süreçte gerçekleştirdiğimiz pek çok atılımla mobilitenin korunmasına önemli katkılar sağlayan yeni ürün ve hizmetleri kullanıma sunduk. Türkiye’de 2021 yılında da geride bıraktığımız senelerin üzerine kazanımlar koyacağımızı öngörüyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz