Mark Multimodal, “çekicide F-Max, treylerde Krone” dedi

0
387

Sarp Intermodal’in iştiraklerinden olan ve Ukrayna, Rusya, Belarus, Finlandiya hatlarında uzmanlaşan Mark Multimodal, araç filosunu yeni Ford F-Max’ler ile ekipman filosunu ise Krone profi liner treyler ile güçlendirdi.

Krone’nin İzmir Tire’deki fabrikasında gerçekleşen teslim törenine Mark Multimodal Genel Müdürü Onur Güvenler, Krone Türkiye CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi Rıza Akgün, Krone Türkiye Satış Müdürü Ömürden Özacar ve Sarp Intermodal Filo Direktörü Şehmus Yortaç katıldı.

Teslimat töreninde konuşan Mark Multimodal Genel Müdürü Onur Güvenler, “Hizmet verdiğimiz hatlarda en iyi çözümleri ve hizmeti sunmaya odaklanıyoruz. Bunu yaparken de en iyi ekipman ve araçları kullanıyoruz. Yeni yatırımlarımızı yaparken Ford Trucks ve Krone ile başarılı bir iş birliğine gittik. Ayrıca Krone’nin Avrupa genelinde 1300’ü aşkın servis noktasına sahip olması da bizim için büyük bir avantaj.” sözlerini kullandı.

Kuzey ülkelerindeki hava koşullarının özellikle kış aylarında zorlayıcı olduğunu dile getiren Güvenler, “Bu nedenle her koşula karşı hazır ve dayanıklı ürünlere yatırım yaptık. Özellikle uygun maliyet ve doğru teslimat süreleri sunabildiğimiz için Türkiye ile Ukrayna, Rusya, Belarus arası taşımalarda yoğun şekilde tercih ediliyoruz.” diye konuştu.

Türkiye çıkışlarının %95’ini İstanbul ve Zonguldak’tan Ro-Ro ile yaptıklarını aktaran Güvenler, yükleri önce Ukrayna’nın Odessa bölgesinde bulunan Chernomorsk Limanı’na oradan da karayolu ile hedefe ulaştırdıklarını, ortalama teslimat sürelerinin ise 4-6 gün arasında olduğunu sözlerine ekledi.

Krone Türkiye CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi Rıza Akgün “Türkiye lojistik sektörünün en yakınındaki çözüm ortağı olma prensibimizi sürdüreceğiz.” derken, gerçekleştirdikleri iş birliği adına Mark Multimodal yönetimine teşekkür etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz