Volvo’nun otonom çekicisi, DFDS’de göreve başladı

0
418

DFDS firmasına ait bir lojistik merkezinden Gothenburg limanına belirli bir rotada konteynırları taşıyacağı belirtilen araç, bu rotası boyunca trafiğe açık yollardan da geçecek.

Volvo, otomotiv sektöründe yine gelişmiş teknolojileriyle öncü bir firma olmaya devam ediyor.

Volvo Trucks, geçtiğimiz haftalarda tamamen elektrikli ve sürücüsüz çekicisi Vera’yı tanıtmıştı. Volvo Vera, bugün paylaşılan bu yukarıdaki kısa videodan da görüldüğü üzere anavatanı olan İsveç’teki Gothenburg limanında göreve başlıyor.

DFDS firmasına ait bir lojistik merkezinden Gothenburg limanına belirli bir rotada konteynırları taşıyacağı belirtilen araç, bu rotası boyunca trafiğe açık yollardan da geçecek. Yani Vera’nın gideceği yolun yarısı trafiğe açık yollar olacak iken, kalan yarısı da liman içerisinde endüstriyel yollar olacak.

Fakat Volvo, Vera adlı bu otonom aracın ilk aşamalarda tamamen otonom olarak kullanıma sokulmayacağını da belirtiyor. Yani güvenlik amacıyla bir operatör, kontrol kulesinden bu aracı devamlı izleyecek. Bu aracın yine de otonom taşımacılık konusunda çok büyük bir adım olduğu şüphesiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz